Jogos praktika turi daug fizinių privalumų, įskaitant geresnį lankstumą ir judesių diapazoną. Vyresnėms moterims atliktas tyrimas parodė, kad dviejų mėnesių lankstumo lavinimo programa pagerino jų stuburo judesių amplitudę. Nustatyta, kad joga ypač naudinga sportininkams, nes ji gali padėti padidinti lankstumą, sumažinti stresą ir pagerinti jėgą. Tiesą sakant, 10 privalumų sąrašas, pagrįstas moksliniais tyrimais, parodė, kad padidėjęs lankstumas yra vienas didžiausių jogos privalumų sportininkams . Reguliariai praktikuodami jogą asmenys gali pagerinti savo lankstumą ir judesių diapazoną, o tai gali padėti išvengti traumų ir pagerinti bendrą fizinę funkciją .
Be geresnio lankstumo, joga taip pat gali padidinti raumenų jėgą ir ištvermę. Jogos pozos reikalauja, kad žmonės laikytų savo kūno svorį įvairiose padėtyse, o tai gali padėti sustiprinti raumenų jėgą . Tyrimas parodė, kad lankstumo treniruotės, tokios kaip joga, gali padidinti raumenų jėgą ir ištvermę kaip šalutinį poveikį . Reguliarios jėgos treniruotės taip pat svarbios norint išlaikyti raumenų masę ir ištvermę, tačiau joga gali puikiai papildyti visapusišką kūno rengybos rutiną . Todėl jogos praktika gali padėti žmonėms pagerinti savo fizinę jėgą ir ištvermę. Joga taip pat gali pagerinti pusiausvyrą ir koordinaciją, kuri yra būtina bendrai fizinei funkcijai ir traumų prevencijai. Koordinavimo ir pusiausvyros treniruotės, tokios kaip joga, gali pakeisti tradicines jėgos treniruotes ir vis tiek suteikti daug fizinės naudos . Be to, buvo nustatyta, kad joga pagerina žmonių emocinę pusiausvyrą, nuotaiką ir produktyvumą. Įtraukdami jogą į savo kūno rengybos rutiną, žmonės gali sustiprinti raumenis, pagerinti koordinaciją ir pusiausvyrą bei pagerinti bendrą fizinę ir emocinę savijautą .
Joga siūlo daugybę privalumų kūnui ne tik fiziniam pasirengimui. Vienas iš svarbiausių jogos privalumų yra streso ir nerimo lygio mažinimas. Nustatyta, kad joga padidina praktikų gebėjimą greitai atsigauti po sunkių akimirkų ir didina teigiamą patirtį. Moksliniai tyrimai apie jogos naudą vis dar yra preliminarūs, tačiau net ir lėtinis stresas kartais gali būti priskiriamas prie nerimo sutrikimų. Sistemingi jogos užsiėmimai gali normalizuoti visus fiziologinius procesus organizme, todėl pagerėja bendra savijauta . Jogos įtraukimas į kasdienę rutiną gali padėti žmonėms geriau valdyti stresą ir pagerinti psichinę bei emocinę sveikatą . Daugiau skaitykite http://justnet.lt/category/medicina/.