Norėdami įgyvendinti savo idėją, visų pirma turite įsteigti įmonę, kurią privalėsite įregistruoti. Tai padaryti galite internetu arba patvirtinant notarų biure. Įmonių steigimas Kaune, Vilniuje ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste galimas dviem būdais: kreipiantis pas notarą arba internetu. Internetu yra žymiai paprastesnis, greitesnis ir pigesnis būdas. Teigiama, kad trumpiausias laikas per kurį galima įsteigti naują įmonę – keturios darbo dienos. Šiuo atveju naudojami pavyzdiniai įmonės steigimo dokumentai, o verslininkui svarbiausia turėti galiojantį elektroninį parašą. Žinoma, taip sutaupysite laiko ir pinigų.
Apsilankę pas notarą, sulauksite daug naudingų patarimų, o tai ypatingai svarbu pradedantiesiems verslininkams. Šiuo atveju įmonės steigimo laikas priklausys ir nuo to, kaip greitai notaras galės patvirtinti jam pateiktus įmonės dokumentus. Derėtų atkreipti dėmesį, kad įmonę steigiant ne vienam, o keletui asmenų – tai užtruks ilgesnį laiką, kadangi keliems asmenims suderinti savo veiksmus trunka ilgiau.
Nutarus įkurti įmonę ir apgalvojus priimtinesnį įregistravimo būdą, nuspręskite, kokios rūšies verslas yra tinkamiausias Jūsų tikslams įgyvendinti. Įvertinus norimą prisiimti riziką, galima rinktis ribotos ar neribotos atsakomybės įmonę. Lietuvoje labiausiai paplitusios šios verslui skirtos įmonės:
1. Individuali įmonė;
2. Uždaroji akcinė bendrovė;
3. Viešoji įstaiga;
4. Mažoji bendrija.
Jaunieji verslininkai dažniausiai steigia uždarąsias akcines bendroves arba mažąsias bendrijas. Jeigu nusprendėte steigti uždarąją akcinę bendrovę, atkreipkite dėmesį, kad Jums bus reikalingas minimalus įstatinis kapitalas, todėl turite banke atidaryti kaupiamąją sąskaitą ir įmokėti nurodytą sumą, o bankas išduos atitinkamą pažymą dėl įstatinio kapitalo. Kiti įmonės steigimui būtini dokumentai, tai steigimo sutartis, nustatanti įmonės steigimo sąlygas, steigiamos įmonės įstatai, apibrėžiantys įmonės tikslus, jos valdymo organus bei jų kompetenciją.