Nesvarbu, kuo užsiimtumėte, anksčiau ar vėliau norisi matyti pažangą ir vis gerėjančius darbo rezultatus. Ne išimtis ir plaukimas. Ką galime padaryti, kad plaukimo pažanga mus tenkintų? Čia pateiksime paprastus, bet aiškius patarimus, ką derėtų daryti kitaip.
Technika
„YouTube“ nėra blogas mokytojas, bet ilgainiui to nepakaks. Jei dėl laiko stokos negalime sau leisti nuolatinio dalyvavimo užsiėmimuose su grupe, pasistenkime bent kartą per dvi ar tris savaites nusipirkti individualią trenerio konsultaciją. Žmogaus, kuris išmano savo reikalus, žvilgsnis į mus iš šono visada yra nepaprastai vertingas.
Įvairovė
Būkime atviri naujiems sprendimams ir idėjoms. Mokykimės iš plaukimo varžybų įrašų ir kitų vaizdo įrašų, taip pat vadovėlių apie šią discipliną. Jei turime galimybę padirbėti su treneriu, pasinaudokime ja!
Plaukimas, plaukimas… ir dar kartą plaukimas
Varžybų plaukikai vandenyje treniruojasi kone kasdien. Be to, per treniruotes jie nuplaukia nuo 4,5 iki 6 kilometrų. Vidutinis plaukikas, pradėjęs plaukti nuo nulio, į baseiną ateina 2–4 kartus per savaitę ir ten užtrunka vidutiniškai po valandą. To nepakanka norint pasiekti stulbinamos pažangos.
Kokybė
Jei treniruotėms turime mažai laiko, ypač svarbu neplaukti ,,tuščių” kilometrų. Nors iš pažiūros plaukimas baseine gali atrodyti nuobodus, iš tikrųjų tai yra savotiška kūrybinė terpė. Yra begalė užduočių, kurias galime atlikti baseine. Prieš kiekvieną užsiėmimą paklauskime savęs, ką veiksime šį kartą – tobulinsime greitį, ištvermę, o gal techniką? Sąžiningas atsakymas į šį klausimą leis efektyviau išnaudoti laiką, praleistą vandenyje.
Plaukimo elementai
Jei laikome save tipiškais triatlonininkais, kurie plaukia tik priekiniu kraliu ir, pageidautina, tik su hidrokostiumu, užveriame duris į tobulėjimą. Elementai, kurie mums gali atrodyti visiškai netriatloniški – šuoliai nuo stulpo, posūkiai, užduotys ir plaukimas mišriu būdu – pavers jūsų plaukimą kur kas geresniu.
Mityba
Fizinis aktyvumas yra viena, tačiau mityba yra visai kas kita. Dažnas pradedantysis sportininkas taip susitelkia į savo fizinį pasiruošimą, kad, deja, bet apleidžia ne mažiau svarbų dalyką – tinkamą ir pilnavertę mitybą. Be sveikos ir subalansuotos dietos, intensyviai besitreniruojantys žmonės turėtų nepamiršti ir maisto papildų, tokių kaip amino rūgštys ir pan. Daugiau apie jų naudą galite sužinoti čia: https://www.stipriausias.lt/papildai/amino-rugstys.