Šeimoje daug lemia genetika, jeigu nors vienas iš tėvų turi kreivus dantis, iškyla rizika, kad vaikas taip pat turės problemų. Netaisyklingam dantukų augimui turi įtakos žalingi įpročiai: pirštuko čiulpimas, nagų graužimas, jeigu vaikas maitinamas natūraliai, paprastai su dantukais būna viskas gerai, tačiau jeigu vaikas maitinamas dirbtinai, iš buteliuko pasitaiko sąkandžio anomalija.
Kada vaikams pradėti ortodontinį gydymą?
Konsultuotis pas gydytoją ortodontą patartina visiems vaikams 8-13 metų amžiuje. Laiku pastebėjus abiejų žandikaulių ir dantų padėties sutrikimus, galima pritaikyti ortodontinį gydymą ir koreguoti beveik visas sąkandžio problemas.
Ar suaugę žmonės gali tiesinti dantis?
Ortodontiniam gydymui amžiaus ribų nėra, todėl ir suaugę žmonės gali tiesinti dantis, sudaroma galimybė kokybiškam dantų protezavimui ar implantacijai. Šis gydymas reikalingas suaugusiems todėl, kad ne tik pagerina estetinę išvaizdą, bet ir padeda išsaugoti sveikas dantenas, žandikaulio sąnarį ir dantis.Yra taikomas kreivai išdygusių dantų ištiesinimas, netaisyklingo sukandimo gydymas, veido žandikaulių sistemos korekcija. Nelygūs dantys dažnai sukelia nepasitenkinimą savo išvaizda, psihologinį diskomfortą ir kompleksus, žmogus vengia šypsotis, tampa uždaras ir įsitempęs.
Viskas apie breketus
Breketai tvirtinami ant dantų siekiant juos sulyginti, vienam pacientui juos nešioti užtenka vos metų, o kitam reikia net iki trijų metų, visa tai priklauso nuo individualaus atvejo. Dantų breketai reikalingi ne tik norint turėti tiesius dantis, bet ir teisingą sukandimą, dažnai neišvengiama ir dantų rovimo. Nuėmus briketus, gaminamos užlaikančios plokštelės, jas nešioti reikia pareigingai laikantis gydytojo nurodymų, nes kitu atveju dantys gali sugrįžti į buvusią padėtį. Breketų yra labai daug rūšių: metaliniai, keramikiniai, beligatūriniai, safyriniai ir kt. Jie skiriasi ne tik estetika, bet ir konstrukcija, tvirtumu. Klientų tarpe labai populiarūs keramikiniai breketai, jie yra tokios pat spalvos kaip dantys, todėl atrodo estetiškai.