Nesvarbu ar žvejojate dėl malonumo ar tai planuojate daryti dėl sporto, visada norisi pagauti kuo didesnį laimikį, tiesa? Nors ne visada pagauta žuvis keliaus ant pietų ar vakarienės stalo, tačiau žūklę sėkminga laikome tada, kai užkimba didelės žuvys. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime patarimus ir triukus, kuriuos reikėtų žinoti, jeigu norite pagauti didesnę žuvį.
Tinkama įranga – bene svarbiausia
Lietuvoje neturime tokių įspūdingų žvejų laimikių kokie būna atviruose Karibų jūrų vandenyse ar kitose didžiosiose jūrose. Nepaisant to, net ir kelių kilogramų lydeka ar šamas gali gerokai pakovoti su jumis ir dėl kovos su žuvimi – nuplyš valas, išsprūs meškerė, sulūš meškerės kotas ar kils kitų bėdų. Būtina pasiruošti tinkamą įrangą. Visa laimė, kad žvejybos reikmenys internetu dabar yra taip lengvai prieinami. Viską, ko reikia dabar galima įsigyti tiesiog internetu.
Valas – jis turėtų būti pritaikytas stambesnėms žuvims. Visų pirma – jo ilgis turėtų būti didesnis, kadangi didesnė žuvis gali nutempti lyną tikrai daug toliau nei maža. Visų antra – išlaikomas svoris turėtų būti didesnis nei 5kg. Įprastai pintas valas su 15+kg išlaikomu svoriu tikrai padės pagauti pavydėtiną laimikį.
Kabliukai – savaime aiškus ir svarbus pasirinkimas. Plieniniai, ypač anglies plieno kabliukai tinkamiausi rimto laimikio žvejyboje, mat kitokie gali sulinkti ar net sulūžti, kai pakimba rimta žuvis.
Taip pat pasirūpinkite ir mailiumi. Kaip žinote, viskas priklausys nuo norimo laimikio.
Pasirinkite tinkamą vietą
Šalia įrangos ir noro pagauti didelę žuvį dar reikia ir žinių bei supratimo apie vandens telkinį, kuriame žvejojate. Paprastai žvejojant nuo kranto nepavyks pagauti pačių didžiausių žuvų ežere. Norint didesnio laimikio iš ežero teks arba žvejoti nuo liepto arba su valtimi išplaukus į telkinio vidurį. Didesnės žuvys paprastai plaukioja ten, kur giliau.
Papildoma pagalba
Šalia įprastų žvejybos priemonių verta pagalvoti ir apie papildomą įrangą, kuri padės ieškant didžiausio laimikio.
Yra toks įtaisas, kurio pavadinimas – Deeper. Tai yra išmanus įrenginys, vadinamas echolotu, kuris praneša apie netoliese esančią žuvį į jūsų telefoną ar planšetę. Su tokiu echolotu galite pažangiai, tiksliai ir svarbiausia – sėkmingai žvejoti. Ne tik Deeper, bet ir kiti sonarai yra naudingi tada, kai norisi pagerinti žvejybos rezultatus.
Jeigu žvejojate naktį – nepamirškite ir šviestuvų, kurie apsaugos nuo nemalonių situacijų.
Klaidos ir ko nedaryti
Jau aptarėme tai, ką reikėtų daryti gaudant dideles žuvis. Dabar atkreipkime dėmesį į tas detales ir dalykus, kurių daryti nereikėtų ir ko turėtumėte vengti.
1. Naudokite didelį, o geriausia – gyvą masalą. Venkite dirbtinio jauko. Jeigu yra galimybė, didžiausios plėšrios žuvys tikrai susidomės gyvu jauku. Beveik 100% kartų jis bus efektyvesnis už dirbtinį masalą
2. Netampykite meškerės – traukite vienodai ir nenaudokite perdėtų inercijų, nes taip bereikalingai įtempsite valą ir jis gali trūkti. Būkite pasiruošę judėti po valtį, jeigu žuvis priplauks arčiau arba praplauks po apačią.
3. Nebūkite nekantrūs – valanda ar dvi nėra daug norint pagauti didelį laimikį. Išlikite kantrūs ir nepriimkite skubotų sprendimų, kurie žūklėje beveik visad veda prie nesėkmės.