Netgi mažiausias verslas, turi ambicijų augti ir tapti pelninga korporacija. Įmonių savininkai dažnai gerai neapgalvoję skuba ir siekia padvigubinti apyvartą, planuojamą per metus. Siekiant smulkaus ir vidutinio verslo įmonių augimo, viena iš esminių sąlygų yra turėti tinkamus darbuotojus ir gebėjimus efektyviai organizuoti jų darbą. Priimdami darbuotojus ir juos apmokydami kuriama labai reikšminga įmonės dalis – tai ir misija, ir vertybės, vizija, tikslai ir metodai. Kai kurie vadovai orientuojasi į tinkamų darbuotojų atranką, kiti didesnę reikšmę teikia priimtų darbuotojų apmokymui ir naujų įgūdžių formavimui.
Tiesa yra ta, kad abu šie dalykai yra labai svarbūs ir be jų neįmanomas įmonės augimas, o taip pat svarbu, kad tiek įdarbinimo, tiek darbuotojų mokymo procesai būtų prižiūrimi. Tačiau nemaža dalis įmonių net neturi pilnu etatu dirbančio žmogaus, atsakingo už žmogiškuosius išteklius. Taigi, planuodami įmonės augimą ir plėtrą įvertinkite tai, kad žmogiškųjų išteklių srityje dirbantis specialistas bus tiesiog būtinas, arba įmonės vadovui reikės skirti nemažą laiko dalį šiai funkcijai atlikti.
Augimo barjeras yra poreikis išplėsti infrastruktūrą – tiek technologijas, reikalingas didesnėms gamybos apimtims, tiek patalpas, reikalingas didesniam darbuotojų skaičiui, tiek ir programinę įrangą, galinčią apdoroti didesnes verslo apimtis. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į didėjančius saugomų duomenų kiekius. Čia įmonėms didelę svarbą įgyja galimybė pasinaudoti virtualiais serveriais – debesų kompiuterija. Tokiu būdu galima talpinti didžiulius duomenų kiekius ir nebereikia nuolat prognozuoti, kiek ir kokios programinės įrangos įmonei paaugus reikės, kiek kainuos jos įsigijimas ir palaikymas.
Siekiant įmonės augimo, svarbi sąlyga yra įmonės finansinis pajėgumas finansuoti kartu augančias ir įmonės išlaidas. Apyvartinio kapitalo ar grynųjų pinigų trūkumas gali būti esminė kliūtis, užkirsianti kelią verslo augimui.