Tinklinis vienas populiariausių komandinių žaidimų, mėgstamas tiek profesionalų, tiek ir entuziastų. Tinklinis gali būti profesionalus ir mėgėjiškas. Šis žaidimas ypač mėgiamas šiltuoju laikotarpiu, kuomet paplūdimiuose pakabinamas tinklinio tinklas ir pradedamas vasaros sezonas.
Šiuolaikinio tinklinio kūrėju laikomas amerikietis Viljamas G. Morganas, dar 1895 metais sukūręs pirmąsias tinklinio taisykles. Tenisas atsirado kaip lengvesnė alternatyva rankiniui ir krepšiniui. Be to žaidimą buvo galima žaisti tiek lauko, tiek vidaus sąlygomis. Nors žaidimo atsiradimo pradžioje tinklinis buvo populiarus tik Amerikoje, palaipsniui šį žaidimą pamėgo visas pasaulis.
Neilgai trukus tinklinio tinklas paskelbtas ir olimpiniu atributu. Dar 1956 metais tinklinis buvo pripažintas olimpine sporto šaka ir įtrauktas į olimpinių žaidynių programą.
Aštuntasis dešimtmetis atnešė šiek tiek permainų. Kaip tik šiuo metu į populiarumo olimpą iškopė paplūdimio tinklinis. Pirmosios paplūdimio tinklinio varžybos buvo užfiksuotos Waikiki paplūdimyje, Havajų salose. Ši sporto šaka iš pradžių buvo nuotaikingu užsiėmimu buriuotojams, kai vandenyne nurimdavo bangos. Tačiau, laikui bėgant, paplūdimio tinklinis išsaugo į profesionalų sportą ir šiomis dienomis taip pat įtrauktas į olimpinių žaidynių programą.
Tinklinio taisyklės nėra visiškai paprastos, tačiau galima išskirti kelis pagrindinius žaidimo aspektus. Žaidimui reikalinga aikštelė, kamuolys ir tinklinio tinklas. Taškai pelnomi, kai kamuolys paliečia priešininkų komandos aikštelės plotą arba priešininkų komanda suklysta. Kamuolio negalima liesti daugiau nei tris kartus, ir tai turi daryti skirtingi žaidėjai. Žaidžiami trys setai iki 25 taškų. Komanda laimėjusi tris setus laimi rungtynes. Dažniausiai tinklinis žaidžiamas rankomis, tačiau taisyklės leidžia kamuolį liesti bet kuria kūno vieta.