Vestuviniai žiedai – svarbiausi vestuvių elementai, liudijantys apie amžiną jaunavedžių meilę ir įsipareigojimą vienas kitam. Žiedai nešiojami kiekvieną dieną, todėl labai svarbu išsirinkti kokybiškus ir praktiškus, nes pasirinkus netinkamai, žiedai taps ne maloniu simboliu, bet rinks dulkes papuošalų dėžutėje. Jaunieji vieningai pritaria, kad žiedų rinkimasis tampa tikru galvos skausmu, ypač, jei nežinomos pagrindinės taisyklės. Todėl, jei planuojate vestuves ir norite išvengti papildomo galvos skausmo – šis straipsnis būtent jums.
Pirmiausia, reikia vengti sunkių vestuvinių žiedų. Dažnai laikomasi klaidingos nuomonės, kad vestuviniai žiedai yra brangi investicija, todėl jis turi būti iš daug aukso. Taip pamirštama, kad žiedą reikės nešioti kiekvieną dieną, todėl kam apsikrauti ir varginti pirštą? Rekomenduojama, kad vestuviniai žiedai neviršytų 6–9 gr.
Taip pat reikia vengti plačių žiedų. Labai platūs žiedai greičiau dėvisi ir labiau raižosi, nes jų paviršiaus plotas yra didesnis ir jis liečiasi su kitais paviršiais, todėl tokius vestuvinius žiedus reikės dažnai poliruoti arba greitai keisti naujais. Rekomenduojama rinktis standartinius 4–6 mm pločio vestuvinius žiedus.
Gerai apsvarstyti reikėtų ir dabar ypač madingų ažūrinių vestuvinių žiedų pasirinkimą. Taip, jie atrodo gražiai, tačiau reikia įvertinti tai, kad giliuose raižiniuose yra linkę kauptis nešvarumai, kosmetikos priemonių likučiai, maisto likučiai… Todėl gerai apsvarstykite, ar turėsite laiko ir noro kasdien valyti įspūdingus ažūrinius vestuvinius žiedus.
Galiausiai, reikėtų vengti ir vestuvinių žiedų su kampuotais briliantais, nes, pirmiausia, tokie brangakmeniai yra labiau linkę suskilti iš kampų, o, visų antra, kampuotas ir iškilus briliantas gali raižyti odą ir kibti už plaukų, drabužių ir kitų objektų.
Taigi, vestuvinių žiedų pasirinkimas šiandien yra platus, bet būtent dėl to yra labai lengva suklysti, jei nežinote, į ką reikia atkreipti dėmesį ir ko reikia vengti.