Volvo Group – didžiausia Švedijos įmonė, gaminanti lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, statybų įrenginius, laivų, aviacinių, kosminių įrenginių sudedamąsias dalis – variklius ir kitas dalis. Skandinaviją žinome kaip labai saugią ir atsakingą pasaulio dalį, o šios savybės pastebimos net automobilių pramonėje. Volvo dalys ir automobiliai – itin saugūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Tačiau pasaulį neseniai pasiekė kita svarbi Volvo žinia. Kokia ji ir kokią įtaką turės mums?
Volvo nuo 2010 metų ypatingą dėmesį skiria elektrinių variklių kūrimui ir diegimui ir pažadėjo, kad iki 2025 metų parduos milijoną elektra varomų automobilių. Ir netesėti pažado jie neketina: nuo 2019 metų bus stabdoma lengvųjų automobilių su vidaus degimo varikliu gamyba: Volvo taps pirmąją automobilių pramonės įmone, gaminančia tik elektromobilius arba hibridinius lengvuosius automobilius.
Ar tai reiškia, kad Volvo pasmerkta žlugti? Nes šiandien elektromobilių rinka – itin maža: elektra varomų arba hibridinių automobilių (visų markių) visame pasaulyje yra tik vienas procentas iš visų pasaulio automobilių. Tačiau per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, elektromobilių rinka išaugo 40 procentų.
Tačiau, kaip tai atsilieps mums, lietuviams? Ar Volvo dalys Lietuvoje taps visai nereikalingomis? Ne paslaptis, kad mūsų šalyje elektromobiliai yra itin retas pasirinkimas, kol kas nesame išvystę sąlygų nuolat naudotis tokiu automobiliu. Ir tikėtina, kad iki 2019 metų to padaryti nepavyks. O ir investuoti tokių sumų į naujutėlaitį Volvo elektromobilį lietuviai nėra linkę. Taigi, tikėtina, kad automobilių parkas naujais Volvo automobiliais pildysis labai lėtai, o dalių poreikis sumažės tik tada, kai nebeliks nei vieno automobilio su vidaus degimo varikliu.
Taigi, skandinaviškas saugumas ir atsakingumas pastebimas net automobilių pramonėje: Volvo paskelbė, kad taps pirmuoju automobilių koncernu nuo 2019 metų nebegaminančiu lengvųjų automobilių su vidaus degimo varikliais.